BioNTech’te ikinci doz için önceden alınmış randevular…

BioNTech aşısında iki doz arasının 6-8 haftaya çıkarılmasına karşın, ikinci doz için daha önce verilen randevuların geçerli olacağı belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında dün yapılan Bilim Kurulu toplantısında, BioNTech aşısının ikinci dozunun 4 hafta değil 6 hafta aradan sonra yapılması kararı alınmasının ardından, ikinci doz için randevu alanların durumu tartışma konusu oldu. İkinci doz için alınmış randevuların geçerliliğini koruyacağı belirtildi.

BioNTech aşısının ikinci dozu için Sağlık Bakanı Koca’nın duyurduğu karar, randevu alanlara aşı olabilecekleri yeni tarih aralığı kısa mesaj yoluyla iletildi. Sabah saatlerinde ise e-Nabız sistemi üzerinde, önceki randevu gün ve saatlerinde aşının uygulanabileceği bilgisi yer aldı.

BioNTech aşısının birinci ve ikinci doz aralığının 6-8 haftaya çıkarılması kararı öncesinde alınan ikinci doz randevularının geçerli olacağı belirtildi. İkinci doz için henüz randevu almamış olanlara ise 6-8 hafta sonrasına randevu verileceği öğrenildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*