İŞTE İSTENEN CEZA.. 16 METRE SÜRÜKLENMİŞ..

İzmir’deki bir rezidansın otoparkında halası Zerrin Kara’nın (42) kullandığı cipin altında kalan 8 yaşındaki Kutsal Hazar Eymen Kara’nın ölümüyle ilgili iddianame hazırlandı.

Aracı kullanan Zerrin Kara hakkında 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

İŞTE DETAYLAR..

1 Ağustos 2021’de, Bayraklı’daki bir rezidansın otoparkında meydana gelen kazada, iddiaya göre, Kutsal Hazar Eymen Kara (8), halası Zerrin Kara’dan kendisine köpek almasını istedi.

Bunun üzerine Zerrin Kara., yeğeniyle bir rezidanstaki evine para almaya geldi.

Rezidansın otoparkında Kutsal Hazar Eymen Kara, halası Zerrin Kara’nın kullandığı cipten indiği sırada, eli kapıya sıkıştı.

Yeğenini fark etmeyen Zerrin Kara , cip ile hareket edince, Eymen bir süre yanında koştuğu aracın altında kalıp, yaşamını yitirdi.

Eymen Kara’nın yaşamını yitirdiği, o anlar otoparkın güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Zerrin Kara’nın görüntülere göre yaklaşık 7 dakikayı panik halinde geçirdiği ve ağır yaralı yeğenini rezidansın lobisine çıkardığı da görüntülerden belirlendi.

ARAÇLA 16 METRE SÜRÜKLENMİŞ..
Kazayla ilgili soruşturmayı tamamlayan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, hala Zerrin Kara hakkındaki iddianameyi hazırladı.
İddianamede sanık Zerrin Kara için ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamede, bir rezidansın otoparkında meydana gelen trafik kazasında yaralanan Kutsal Hazar Eylem Kara’nın, 112 aracılığıyla Ege Üniversitesi Hastanesine kaldırıldığı ve gelişen beyin kanamasından yaşamını yitirdiği belirtildi.

İddianamede, trafik kazası tespit tutanağına göre, Zerrin Kara’nın kullandığı 35 AVS 493 plakalı araçta yolcu olarak bulunan, yeğeni Kutsal Hazar Eylem Kara’nın aracın seyir halinde olduğu sırada araçtan indiği ve elinin aracın kapısına sıkışıp, yaklaşık 16 metre sürüklendiği ve devamında aracın sağ arka tekerinin çocuğun üzerinden geçtiği belirtildi. Zerrin Kara’nın Karayolları Trafik Kanunu Yönetmeliği’nin indirme, bindirme ve kapıların açılması kurallarını içeren 110. maddesini ihlal ettiğinin belirlendiğine de iddianamede vurgulandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*